Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-10-20

Par kristiešu - patvēruma meklētāju atbalstu

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/01/28/article-2547142-1B9AAB06000005DC-798_634x450.jpg

Pievienotie faili:

Ierosinām ar likumu reglamentēt valsts rīcību gadījumos, kad bēgļi Latvijā tiek uzņemti “brīvprātīgi”, centralizētā veidā ar valdības lēmumu. Ierosinām noteikt, ka šādā gadījumā var tikt uzņemti tikai kristieši un pilnas ģimenes. Līdz ar to ierosinām novērst vēl lielāku bēgļu skaita uzņemšanu turpmākajos gados pamatojoties uz likumā noteikto ģimeņu atkalapvienošanās principu. 
Bez tam ierosinām noteikt stingrākus ierobežojumus saņemt bēgļa statusu krimināli sodītiem noziedzniekiem.

Ar šo iniciatīvu vēlamies noteikt kritērijus patvēruma meklētājiem, kas Latvijā tiks uzņemti saskaņā ar Ministru Kabineta lēmumu par brīvprātīgu Āfrikas un Tuvo austrumu valstu bēgļu uzņemšanu. Šobrīd spēkā esošais Patvēruma likums nosaka Latvijas valsts iestāžu darbību gadījumos, kad bēgļi paši ir ieradušies Latvijā un to pirmā saskarsme notiek ar Valsts robežsardzi. Saskaņā ar Latvijas Satversmi visi cilvēki Latvijas teritorijā ir vienlīdzīgi un nevar būt to diskriminācija pēc kādas noteiktas pazīmes. 
Taču Patvēruma likums nereglamentē Latvijas valsts un tās iestāžu saistības pret tiem Āfrikas bēgļiem, kas šobrīd atrodas ārpus Latvijas teritorijas, ir ieradušies citās Eiropas Savienības valstīs un, kurus saskaņā ar Ministru Kabineta lēmumu ir paredzēts pārvest uz Latvijā. 
Ar šo iniciatīvu vēlamies Patvēruma likumā noteikt papildu nosacījumus brīvprātīgi ar Ministru Kabineta lēmumu centralizētā veidā uzņemamiem patvēruma meklētājiem no citām ES valstīm un noteikt, ka Latvijā tiks uzņemti tikai kristieši un pilnas ģimenes. 
Vienlaicīgi ar priekšlikumu uzņemt visus ģimenes locekļus, šajos gadījumos paredzam ierobežot likumā noteiktās ģimenes atkalapvienošanos tiesības turpmākajos gados. 
Bez tam ierosinām noteikt stingrākas prasības krimināliem noziedzniekiem un likumā ieviest principu, ka bēgļa statusu zaudē ne tikai tās personas, kas ar Latvijas Republikas tiesas spriedumu atzītas par vainīgām sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā un rada draudus Latvijas sabiedrībai, bet arī personas, kas atzītas par vainīgām tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

Ierosinām veikt grozījumus Patvēruma likumā, nosakot, ka valstu savstarpējās palīdzības ietvaros Latvijai brīvprātīgi uzņemot Āfrikas un Tuvo austrumu valstu bēgļus no citām Eiropas savienības valstīm tiks uzņemti tikai kristieši un pilnas ģimenes, bez tiesībām turpmākajos gados vēl palielināt brīvprātīgi uzņemamo bēgļu skaitu, pamatojoties uz ģimenes atkalapvienošanās tiesībām. Bez tam ierosinām noteikt stingrākus ierobežojumus saņemt bēgļa statusu krimināli sodītiem noziedzniekiem.

  1. Tiks novērsta iespēja līdz ar bēgļiem uzņemt Latvijā islāma kaujiniekus un nākotnē mazināt terora aktu iespējamību;
  2. Tiks atvieglota iespēja uzņemtiem patvēruma meklētājiem vieglāk integrēties Latvijas sabiedrībā, kur kristīgā ticība ir dominējošā reliģija;
  3. Tiks mazināta iespēja nākotnē Latvijas teritorijā izvērst dažādu reliģisko konfesiju pārstāvju savstarpējo konfrontāciju;
  4. Tiks mazināts iespējamais sabiedrības spiediens uz līdzšinējo Latvijas kultūras, morāles, tikumības, un tiesiskās sistēmas maiņas nepieciešamību.

Ja arī Jūs satrauc valdības pašreizējā nostāja bēgļu uzņemšanas jautājumā un vēlaties izteikt atbalstu mūsu izstrādātajai iniciatīvai “Par kristiešu – patvēruma meklētāju atbalstu”, esiet laipni aicināti apmeklēt biedrības “Gods kalpot Latvijai” informatīvo telti.

Teltī būs iespēja parakstīties par šo iniciatīvu, jau iepriekš izstrādāto biedrības iniciatīvu “Par izdienas pensijas piešķiršanu pašvaldības policistiem”, kā arī iepazīties ar biedrības “Gods kalpot Latvijai” mērķiem, līdzšinējām aktivitātēm un plānoto nākotnē. Informāciju par tuvākajām vietām, kur būs uzstādīta GKL informatīvā telts var atrast notikumu kalndārā un GKL sociālo tīklu kontos.


Dalīties

PIEVIENOJIES