Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-05-07

Atskats uz biedrības „Gods kalpot Latvijai” ekonomikas, finanšu un transporta darba grupas sēdi.

Bildes autors:

2015. gada 16. aprīlī uz pirmo biedrības „Gods  kalpot Latvijai” ekonomikas, finanšu un transporta darba grupas sēdi  sanāca tās dalībnieki. Par darba grupas vadītāju tika ievēlēts Lauris  Gruntmanis, kā arī tika ievēlēti divi vietnieki - Maija Druva un Kaspars Trasūns. Darba grupa vienprātīgi atbalstīja kopēju viedokli vairākos būtiskos jautājumos.

Latvijā šobrīd pastāv vairākas ienākuma nodokļa likmes - uzņēmumiem, iedzīvotājiem, kā arī mikrouzņēmumiem. Tas rada labvēlīgu augsni, lai veidotos dažādas shēmas kā maksāt mazāku ienākuma nodokli valsts budžetā.

Tajā pašā laikā visdažādākās starptautiskās organizācijas ir vairākkārt Latvijas amatpersonām norādījušas, ka nevienlīdzības mazināšanas nolūkā, ir nepieciešams mazināt darbaspēka nodokļus un palielināt nodokļus no kapitāla pieauguma, kā arī no patēriņa.

Darba grupas locekļi diskusiju rezultātā nonāca pie slēdziena, ka Latvijā būtu jāveic droša un radikāla reforma, izlīdzinot uzņēmumu un iedzīvotāju ienākumu nodokļu likmes, jeb samazinot iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi līdz 15%. Kopējie ieņēmumi valsts budžetā no tā būtiski nesamazinātos, jo tādā gadījumā liela daļa uzņēmumu iznāktu no „pelēkās ekonomikas” sektora un pārietu uz godīgu darba algu maksāšanu. 

Bez tam ir jāņem vērā, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir alvenais pašvaldību ieņēmumu avots. Līdz šim valdības attieksme pret pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā ir bijusi kategoriski noliedzoša. Tā rezultāts ir visiem acīmredzams - darbavietu trūkums mazajās pašvaldībās, milzīga emigrācija un lauku iztukšošana. Lai ieinteresētu visas pašvaldības atbalstīt uzņēmējdarbību un jaunu darbavietu radīšanu, ir jānovirza pašvaldībām daļu no uzņēmumu nodokļiem. 

Kā risinājumu biedrības „Gods kalpot Latvijai” darba grupa atbalsta sekojošu reformu - samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli līdz 15% un visu samazinājumu no šīs reformas kompensēt no uzņēmumu ienākuma nodokļa līdzvērtīgas daļas novirzīšanas pašvaldību finansēšanai.Tādā veidā tiktu stimulēta uzņēmējdarbība pašvaldībās un jaunu darba vietu radīšana.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES