Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2017-11-04

Baldone līdz ar mēru zaudē iespēju pārtraukt nelikumības


Sestdien Baldonē domes ārkārtas sēdē notika balsojums par priekšsēdētāja Andreja Požarnova ("Gods kalpot mūsu Latvijai") atstādināšanu no amata.

Par Požarnova atstādināšanu no amata balsoja astoņi deputāti, pret bija seši, bet viens deputāts atturējās. Domes priekšsēdētāja nomaiņu atbalstīja arī divi deputāti no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemi un brīvībai"/LNNK (NA) un visi seši Reģionu alianses (RA) deputāti, pret balsoja bijušie koalīcijas partneri no "Gods kalpot mūsu Latvijai", "Vienotības" un Latvijas Zaļās partijas, taču pats Požarnovs balsojumā atturējās.

Izskanējušos pārmetumus no NA puses par nesasniedzamību un dažādu jautājumu neizrunāšanu A. Požarnovs noraida un raksturo kā absurdus. A. Požarnovs skaidro:” Pirms trīs dienām notika koalīcijas partneru sanāksme ar abu NA Baldones deputātu piedalīšanos, kur pārrunājām plānotos darbus un to īstenošanas grafikus. No NA deputātiem neizskanēja neviena piezīme vai pārmetums. Manuprāt, tas skaidri liecina par deputātu balsojuma patiesajiem iemesliem, tā ir mantkārība un varaskāre, nevis ieinteresētība Baldones attīstībā.”

Kā patiesos atkāpšanās pieprasījuma iemeslus A. Požarnovs min aktīvo darbību un nelikumīgo lēmumu izvērtēšanu par pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu. Izvērtējot dokumentus tikai par pagājušo gadu, atklāti vairāki likumpārkāpumi un klaji nesaimnieciska rīcība vairāku desmitu tūkstošu eiro apjomā, par ko izmeklēšanu uzsāka arī vairākas tiesībsargājošās iestādes. A. Požarnovs: “Domāju, ka ar šo balsojumu Baldonē atgriezīsies nelikumīgie lēmumi un stagnācija.”

Vērtējot paveikto A. Požarnovs ir gandarīts, ka īsā laikā izdevies izpildīt vairākus vēlētājiem dotos solījumus. “Esam panākuši, ka dome pieņēmusi Saistošos noteikumus par NĪN atlaižu piemērošanu Baldonē deklarētajiem iedzīvotājiem un jau šobrīd vērojams, ka novadā deklarējas arvien jauni iedzīvotāji. Tas nozīmē, ka pašvaldības budžeta ieņēmumi palielināsies un sekmēs Baldones attīstību.”

Otrs nozīmīgs lēmums bija par gadiem ieilgušo problēmu ar graustu sakārtošanu pilsētas centrā, arī šeit pieņemti Saistošie noteikumi, kas nosaka nekustamā īpašuma uzturēšanas kārtību, un turpmāk būs būtisks instruments šo līdz šim bezatbildīgi novilcināto problēmu risināšanā.

Deputāti no “Gods kalpot mūsu Latvijai” sola turpināt aktīvu un mērķtiecīgu darbu domes opozīcijā, lai pārtrauktu novada stagnāciju, sekmētu attīstību un ieviestus skaidras pārvaldes principus Baldones pašvaldības darbā.

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES