Partija Gods kalpot mūsu Latvijai
LV RU
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai

2015-04-20

Biedrība „Gods kalpot Latvijai” par valsts prezidentu.

Bildes autors: Biedrība - Gods kalpot Latvijai

Visa Latvija ar lielu interesi šobrīd noraugās uz notiekošo valsts prezidenta izraudzīšanas procesu. No vienas puses pastāv esošā kārtība ar politisko partiju izraudzīto valsts prezidenta kandidātu un tā ievēlēšanu Saeimā, par ko arvien lielāka sabiedrības daļa izsaka savu neapmierinātību. Tai pašā laikā saprotam, ka nav ne sagatavota juridiskā bāze, ne arī sabiedrība ir gatava jau šajā reizē vēlēt prezidentu pati.

Kā tvaika nolaišanas mehānisms, ir uzsākta aptauja portālā www.manabalss.lv, ar domu, ka sabiedrības viedokli pēc tam jāuzklausa Saeimas deputātiem. Publiskās diskusijas par nepieciešamajām prezidenta īpašībām un prasmēm un sabiedriskās aptaujas ir tikai aisberga redzamā daļa. Tā neredzamā daļa notiek Saeimas kuluāros un par to mēs iespējams nekad tā ari neko neuzzināsim.

Vai prezidenta ievēlēšanā tiks ņemts vērā kaut kas no visa, par ko šodien tiek spriests publiskajā telpā, vai arī tā būs tikai tīrākā konjunktūra ar kārtējo „zooloģiskā dārza kandidātu”, varēs spriest pēc tā, kādi vēl amati tiks iesaistīti politiskajā tirgū.

Vai vienlaicīgi ar prezidenta vēlēšanām tiks mainīta valdība un ir sagaidāms citas partijas ministru prezidents? Vai notiks izmaiņas Saeimas prezidijā un citai partijai tiks notirgots Saeimas priekšsēdētāja amats? Vai politiskajā tirgū tiks iesaistītas arī citas iestādes un amati, kas „oficiāli” Latvijā skaitās nepolitiski? Piemēram, Nacionālā Radio un Televīzijas padome, KNAB, brīvostas, zvērināto tiesu izpildītāju institūcija un citas? Vai ietekmes pārdale skars arī lielos valsts uzņēmumus, tādus, kā Latvijas Valsts meži, Latvenergo, Latvijas dzelzceļš un citus?

Tikko uz tirgus laukuma tiks likti citi amati, tā diskusija par valsts prezidenta piemērotību nokļūs otrajā vietā, bet par galveno prioritāti tiks izvirzīta partiju savstarpējā vienošanās par ietekmi valstī. Tādēļ biedrība „Gods kalpot Latvijai” aicina politiskās partijas atbalstīt labāko valsts prezidenta kandidātu bez savstarpējā tirgus par citiem amatiem!

 


Dalīties


Citi JaunumiLasīt visus

    Atvainojamies, pašlaik ziņu sadaļa nedarbojās!!!
PIEVIENOJIES